HAYATA RENK VER

Ekibimiz

Yönetim Kurulu Başkanı, Kurucu
Melek Okur, 2003 Selçuk Üniversitesi, Anaokulu Öğretmenliği Bölümü'nde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü'nde "Çocukluk Felsefesi Eğitim Programının Düşünme Becerileri Üzerine Etkisi" konulu araştırması ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Lisans Programında devam etmektedir.
İş yaşamına 2004-2006 yıllarında Siirt’te Okul Öncesi Eğitiminde Çocukların Okullaştırılmasının Yaygınlaştılması konusunda Bölge Koordinatörü  olaka başlamıştır. 2006’da MEB Toplam Kalite Yönetimi ve Stratejik Planlama uzmanlığı almış,2007 yılında İstanbul İl Millli Eğitim Müd., 2009 yılında Beşiktaş Kaymakamlığı’nda Proje Koordinatörü olarak çalışmıştır.
2012 Mayıs ayında "Çocuklar iyi olsun diye" fikrinden yola çıkarak Hayata Renk Ver Derneğini kurmuştur. Dernek bünyesinde 4 Hastanede Çocuk Etkinlik odası açılması, İstanbul Üniversitesi İTF. Hematoloji Servsi’nin yenilenmesi, 14 Hastanede Koridor Kütüphanesi kurulması, 12 Hastanenin Çocuk Servislerinin Renklendirilmesi ve Hastanede tedavi Gören çocuklara Psiko-sosyal destek verilmesi adına gönüllü koordinatörler ile etkinliklerin başlatılması projelerini gönüllü olarak yürütmüştür.
2019 yılında alandaki gönüllü çalışmalarını İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki resmi görevi ile birleştirerek çocuk hastaların çocuk olma ve eğitim haklarının gözetilmesi amacıyla Öğretmenim Elimi Tut Projesini Başlatmıştır. Proje kapsamında Çocuk Çocuk Olunca İyileşir Paneli (CRR-2019;1300 Katılımcı), İdeal Hastane Sınıfı Kriterleri Belirleme Çalıştayı, 15 hastane sınıfının açılması, hastane sınıfı ve evde eğitim öğretmenlerinin koordinasyonu, Çocuk Hastalarla Evde ve Hastanede Eğitim Öğretmenliği Kursunun hazırlanması ve 420 öğretmenin sertifikalandırılması, İstinye Üniversitesi ile Sağlık Elçileri (Lise Sağlık Farkındalığı) Programı ve Hastanede Çocuk Olmak Resim ve fotoğraf çalışmaları; Koç Üniversitesi ile Güçlü Anneler Buluşmaları (Bakım verenlerin psikolojik olarak desteklenmesi ), Medipol Üniversitesi ile Evde ve Hastanede Eğitim Gören Öğrenciler ile Bireysel Danışmanlık Ergoterapi Uygulamalarını, Sanofi desteği ile Narin Çocuklar (Nadir  hastalığa sahip çocukların Eğitim Sosyal Uyumları) Projesini yürütmektedir.
Deprem Bölgesinde aktif çalışan Okur, Güneş Adalar Projesini hayata geçirmiştir. Halen Maraş ve Antep'te 3 Güneş Ada Merkezi'nde çocuklar ve ebeveynler psikososyal destek ve travma müdahale destekleri almaktadır.
Okur, alanı güçlendirmek amacıyla akademik araştırmalar yapmaya devam etmektedir.
Melek Okur, Öğretmen
Melek Okur, Öğretmen