HAYATA RENK VER

Hakkımızda

Hakkımızda

Hayata Renk Ver'in Hikayesi

Hayata Renk Ver'in Hikayesi

"Siz hiç kendi kendine iyileşen bir pamuk prenses masalı dinlediniz mi? Hiç kendi kendine prens olabilen kurbağa? Ya da sihir olmadan uykusundan uyanabilen prenses? Bugün sizlere hiç bir masal kahramanına benzemeyen, kendi hikayelerinin kahramanları olmak için çaba gösteren çocuklarımızın öykülerinden bahsetmek istiyoruz. Bu öykülerin baş rolünde olan genç kahramanlar her defasında sorunlarıyla kendileri başa çıkmaya çalışan, ne bir prens öpücüğünün, ne bal kabağı perisinin ne de iyi yürekli avcıların yardımı olmaksızın hastalıklarıyla başa çıkmak için çabalayan, kimi zaman kabullenip barışan, kimi zaman bu mücadelenin içinde yorulan ama hep öykülerine güzel sonlar yazmaya çalışan genç kahramanlar."

Bizler de çocuklarımızın yazdığı masalların mutlu sonlarına inanan ve kendi mücadelelerinin özneleri olabilmeleri için destek vermeyi amaçlayan bir avuç gönüllüyüz. Bir proje fikriyle başlayan serüven ve üretilen projeleri hayata geçirebilme isteği, dernekleşme ihtiyacı doğurmuştur. Mart 2013 tarihinde kurulan Hayata Renk Ver Derneği, uzun süreli tedavi gören tüm çocuklara psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla projeler üretip hayata geçirmektedir. Dernek kurul üyelerinin ve gönüllülerin her biri farklı meslek gruplarından ve farklı statülere sahip kişiler olup, tedavi gören çocuklar için gönüllü olarak çalışmaktadırlar.

Vizyonumuz

Uzun süreli tedavi gören çocukların çocuk hasta hakları savunuculuğu

Misyonumuz

Kronik hastalık sebebi ile uzun süreli tedavi gören çocuklar hakkında kamuoyunu bilinçlendirerek, çocuk hasta haklarına dikkat çekmek; ortak çözüm yolları üreterek olası tehlikelere önleyici tedbirler almak, çocukların iyileşme süreçlerine destekte bulunmak, kolaylaştırıcı etki yaratmaktır.

Amacımızı yüreğinde bulan siz gönüllülerimizle her geçen gün daha da büyüyoruz. Biliyoruz ki, hayata renk verebilmek için herkesin yapabileceği bir şeyler vardır.

İlkelerimiz

Hayata Renk Ver Derneği, proje ortaklıklarında, sponsorluk anlaşmalarında, olası tüm fon başvurularında, düzenlediği etkinlik ve projelerde aşağıdaki değerleri esas alarak hareket etmektedir.

  • Çocuk Odaklılık
  • Sürdürülebilirlik
  • Çevreye, topluma ve bireye karşı sorumluluk
  • Şeffaflık ve hesap verebilirlik
  • Gönüllü çalışma