HAYATA RENK VER

Ekibimiz

Ekibimiz
Müzik Koordinatörü

Orhan ALTUNSÖĞÜT, 1976 İstanbul doğumlu olup, 2000 yılında Mersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nde ön-lisans yapmıştır.  Ön lisans sonrası 2001-2002 yılları arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nden aldığı Usta Öğrenci Sertifikası ile 2001-2017 yılları arasında İNSEV, TAV, Kadıköy Muhabbet Müzik Merkezi, Kadıköy Don Kişot Sanat Merkezi, Maltepe Nazım Kültür Merkezi, Kadıköy Atilla İlhan Kültür Merkezi, Bostancı Halk Eğitim Merkezi ve Kadıköy AYBEMU Müzik Evi gibi çeşitli yerlerde gitar eğitmenliği yapmıştır. Ayrıca, Ağrı-Doğubayazıt’ta askerlik döneminde de asker subay çocuklarına gitar eğitmenliği yapmıştır.

2006-2010 yılları arasında Orpheus Çigan Grubu Kurucu Üyeliği, 2013-2015 yılları arasında Sol Major Müzik Topluluğu Kurucusu ve Orkestra Şefliği, Yaşam İçin Sanat Derneği Kurucu Üyeliği, Son Irmak Doğa ve Sanat Derneği Kurucu Üyeliği ve 2015-2018 arasında İstanbul Kadın Orkestrası (İKO) Kurucu Üyeliği ve Orkestra şefliği yapmıştır. 

Sol Major Müzük Grubu’nda 20 kişilik, çok sesli, 5 solistli etnik müzik çalışmaları yürütmüştür. Yaşam İçin Sanat Derneği ile Soma faciası sonrası Soma’da yaşayan çocuklar için müzik faaliyetleri yürütmeye çalışmıştır. Son Irmak Doğa ve Sanat Derneği ile yapılması planlanan Baraj ve HES’lerin doğadaki olumsuz etkilerini yapılması planlanan yerlerde klasik müzik konserleri ile duyurmaya çalışmışlardır. İstanbul Kadın Orkestrası ile kadının toplumdaki değişimi sağlayan gücüne inanarak, kadına şiddete ve ayrımcılığa karşı müzik düzenlemeleri ile grubu desteklemiş ve kurucu üyesi olarak grupta yer almıştır. 

2018 Aralık ayında www.gitarokulu.com üzerinden sanal gitar dersleri vermeye başlamıştır. 2019 Mayıs ayından itibaren Fazla Mesai Tiyatro Grubu, Yedi Kocalı Hürmüz Oyunu, Tiyatro Müziği Düzenlemeleri ve Gitaristlik yapmaktadır. 

Aynı zamanda 2019 Mayıs ayından itibaren Anadolu Quartet Müzik Grubu, Esra LORA ve Didem Ezgi KURT Menejerlik çalışmalarını yürütmektedir. 

Müzik faaliyetleri dışında; 2007-2009 arasında RE/MAX ve sonrasında 2012’den bugüne TURYAP Altunizade de Gayrimenkul Uzmanı olarak çalışmaktadır. 

2019 Mart ayından itibaren ise HAREV‘de çocuklar için müzik koordinatörlüğü ve gitaristlik yapmaktadır.

Orhan ALTUNSÖĞÜT, Gitar Öğretmeni
Orhan ALTUNSÖĞÜT, Gitar Öğretmeni