HAYATA RENK VER

Ekibimiz

Ekibimiz
Yönetim Kurulu Genel Sekreteri, SOSDES Koordinatörü

1980 İzmir doğumlu Ayşe Şengel, Lisans öğrenimini İstanbul Ünv. Florence Nightingale Hemşirelik Bölümü’nde tamamlayarak, lisans sonrası Florence Nightingale Hastanesi'nde Kardiyoloji, Çocuk, Ortopedi ve Acil Servis alanlarında çalışmıştır. 2007- 2020 yılları içinde Açı Okulları bünyesinde Okul Sağlığı Hemşiresi olarak çalışmalarını sürdürmüş aynı zamanda Sosyal Sorumluluk projelerinde görev almıştır. 

Yüksek Lisans eğitimini Marmara Ün. Sağlık Bilimleri Ens. Halk Sağlığı alanında tamamlayarak tezini ‘Sosyal Sorumluluk’ konusunda hazırlamıştır. Ulusal ve uluslararası çalışma ve yayınları mevcuttur.

İnsan ve toplum konularına olan ilgisi nedeniyle 2012-2016 yılları arasında İstanbul Ün. Sosyoloji lisans eğitimi alarak Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi'nde Pedagojik Formasyon programını tamamlamıştır. Açı Okulları Topluma Hizmet Uygulamaları Program Sorumlusu olarak kariyerine devam etmektedir.

Hayata Renk Ver Derneği genel sekteri olan Şengel aynı zamanda dernekte SOSDES (Sosyal Destek Programı) Proje Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Hayata Renk Ver Derneği dışında, Mutluluğun Adresi Derneği, SAGEM (Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi), İkizler Özel Eğitim Merkezi ve EÇADEM (Engelli Çocuk ve Aileleri Destek Eğitim Merkezi) ile projeler yürütmektedir.

İlk Yardım ve Hijyen Eğitmeni olan Şengel, yetişkinlerle sertifikalı ilk yardım ve hijyen eğitimleri, ailelerle kazalardan korunma ve ilk yardım eğitimleri, çocuklarla sağlık atölyeleri ve ilk yardım kulüp çalışmaları yürütmekte olup her yaş grubuyla çalışmaktadır. Üniversitelerde Halk Sağlığı, Okul Sağlığı, İlk Yardım, Sosyal Sorumluluk konularında seminerler vererek aynı zamanda danışmanlık hizmetini sürdürmektedir. 

https://www.aysesengel.com/

https://www.instagram.com/bebek_cocuk_ilkyardim/

http://blog.milliyet.com.tr/uzm.hem.aysesengel

 

Ayşe Şengel, Uzman Halk Sağlığı Hemşiresi, İlk Yardım Eğitmeni, Sosyolog
Ayşe Şengel, Uzman Halk Sağlığı Hemşiresi, İlk Yardım Eğitmeni, Sosyolog