HAYATA RENK VER

Ekibimiz

Ekibimiz
Denetim Kurulu Yedek Üyesi, SOSDES Gönüllü Lideri

Üsküp Göçmeni bir ailenin, 1969 İstanbul doğumlu kızıdır.
Kadıköy Anadolu Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat’ı bitirmiştir. Esbank MT’si olarak başladığı bankacılık hayatına, Interbank ve Finansbank’ta 11 yıl boyunca devam etmiştir. Bankada çalıştığı dönem boyunca, Pera Sanat Merkezi ve Stüdyo Oyuncuları Şahika Tekand Tiyatro Oyunculuk atölyelerine devam etmiştir. Hayattaki duruşumuzun okulda öğrendiklerimizden çok, bizi besleyen heyecanlandıran ve mutlu eden şeylerle ortaya çıktığını fark ettiğinden, zaman içinde özgeçmişine, Çağdaş Drama Derneği’nden aldığı “Yaratıcı Drama Lideri” diplomasının yanı sıra, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Kursu Diplomasını eklemiştir. “Anne” olmasını takiben “bankacılığı” bırakmış (en son ünvanı Finansbank Altunizade Şubesi Kurumsal Pazarlama Müdürü’dür) , uluslararası özel anaokulu ve ilkokullarda, 3 yıl İngilizce drama öğretmenliği yapmıştır.
Yaratıcı ve motivasyon sağlayan etkinliklerin, kişileri daha çok öğrenmeye ve çalışmaya teşvik ettiğini düşündüğünden, gittiği yollarda öğrendiklerini, öğrenmeye hevesli, birlikte oyun oynamaktan keyif alacağı kişilerle paylaşmak istediği için “Oyunbaz İşler” firmasını kurmuştur. Halen Oyunbaz İşler’de “yaratıcı drama yöntemi kullanarak”  “Kurumsal İletişim, “Kişisel Gelişim” ve “Takım Olma” eğitimleri vermektedir.
Hayata Renk Ver Derneği’ne 1 sene önce katılmıştır.
Geçen sene “Cep Sahne-Papağan Kızlar 70’ler Pop ve Yeşilçam Şarkıları Korosu” yla gerçekleştirdiği “Huzurevlerinde Şarkı Söyleme”gönüllüğüne, bu sene ara vermiştir.
Kadıköy Gönüllüler Kahvesi’nde,  “gönüllü lider” olarak yürüttüğü “Farkındalık Parkı” – Yaratıcı Drama ile İletişime Dair Her Şey” Atölyesi ise ayda bir olarak, devam etmektedir.
Eylül 2018’de Hayata Renk Ver Derneği’nden 4 takımın bir gönüllü üyesi olarak “Steptember- Cerebral Palsy Projesi için Bağış Toplama Etkinliği”inde yer almıştır.

​Elvan Yenihayat Kurşun, Yaratıcı Drama Lideri
​Elvan Yenihayat Kurşun, Yaratıcı Drama Lideri