HAYATA RENK VER

Ekibimiz

Ekibimiz
SOSDES Gönüllüsü

1966 Aydın, Türkiyede doğdu.Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu. Seramik alanında, İzmir Resim ve Heykel Müzesinde, seramik eğitim atölyesinde 1989-1991 yılları arasında eğitim aldı. Biyoloji öğretmenliği ve seramik çalışmalarına eş zamanlı devam etti. "Çamura Merhaba" adında 5 aylık 400 lise öğrencisine seramik sanatını tanıtma amaçlı bir proje organize etti 2002-2005 yıllar arasında gönüllü olarak Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezinde seramikle çalıştı.
2014 yılında seramik alanındaki deneyimini kullanmak için İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde zihinsel rahatsızlıklar için Sanat Terapi eğitimine katıldı.
2015 yılında Biyoloji Öğretmenliğinden emekli oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde gönüllü olarak seramikle beraber psikoloji bölümü hastalarıyla çalışmaktadır. Hayata Renk Ver Derneği SOSDES projesinde gönüllü çalışmaktadır. Container adlı multidisipliner atölyenin kurucularındandır. Seramik çalışmalarına bu atölyede devam etmektedir.

Sanat Psikoterapi Derneği'nin genel sekreteridir.(SPD)

Asuman Aktüy Özdemir
Asuman Aktüy Özdemir